Таг: комуналец

Градоначалникот на Виена помина цел ден со комуналците за да види...

Градоначалникот на Виена Michael Ludwig пред неколку дена беше со комунална служба низ улиците на градот. Тој е хиперактивен градоначалник и не...

Планинарски подвиг за чистење на стрмнините кон Канео од ѓубрето на...

Членови на Планинарската спасувачка служба при Црвен крст и ЈП „Охридски Комуналец“, вчера направија вистински планинарски подвиг на стрмнините кон локалитетот ,,Св....

По децении уреден паркот кај ,,Могила на непобедените“, но прилепски ,,Комуналец“...

Прилепски ,,Комуналец“ ревносно објавува фотографии од ситуацијата на теренот во овој град. Од една страна, се уредуваат парковите и...

Прилепски ,,Комуналец“ ги објавува несовесните на ,,Ѕид на комуналниот срам“

Јавното комунално претпријатие ,,Комуналец“ од Прилеп, на својата ФБ страница ги објавува сите несовесни постапки во областа на комуналната сфера на жителите...

ЈП ,,Комуналец“ направи огромна дива депонија крај Кичево над Иванидол (видео)

ЕКО-КАТАСТРОФА во Кичево! Ново настанатата дива депонија над месноста Иванидол не запира! Претседателот на МЗ ,,Иванидол“ упати драматичен апел за еколошка катастрофа во кичевско, направена од...

ЈП ,,Комуналец“ од Кавадарци реагира: Срам да ви е, вандализам!

Вандализам! ,,Не постои друг збор со кој би можеле да ја опишиме оваа глетка. Кои зборови треба да се употребат за да се објасни оваа...

Да живее цистерната на Комуналец

Пишува: Емилија Лазаревска   Што е вест? Оваа дебата ја започнавме на ФБ профил на моја пријателка, но сега ќе ја преселам овде, за да не...

Крива Паланка: Високи сметки за вода-богата директорска трпеза

Како што се вжештува политичката атмосфера во државата, така зоврива и препукувањето меѓу советниците од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ во општина Крива Паланка. На...

Комуналците му се одмаздија на несовесниот возач

Комуналци во еден град во Кина му се одмаздија на свој начин на несовесен возач што паркирал на недозволено место блокирајќи им го приодот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com