Таг: конгрес

Заев: Тие се за мрачно минато, ние сме за сигурна иднина

Говорејќи на 24.Конгрес на СДСМ, на кој се утврдуваат кандидатските листи за пратеници, претседателот на партијата, Зоран Заев се осврна и...

Бујар Османи: Конгресот заврши, назад на работа

Со фотографија од операциона сала на неговиот ФБ профил и на неофицијалната страница на Универзитетска клиника за дигестивна хирургија, високиот функционер на...

Социјалистите на Ѓукановиќ речиси 30 години се на власт во Црна...

Во Црна Гора денеска се одржува осмиот конгрес на Демократската партија на социјалисти, која речиси е 30 години на власт, односно од...

Американскиот конгрес со аплауз го поздрави членството на Македонија во НАТО(видео)

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, при своето обраќање во Конгресот по повод 70 години од постоење на Алијансата, нагласи дека вратата...

Заев: Стево Пендаровски е идниот Претседател на РСМ

Со силен аплауз од присутните делегати на 23 Конгрес на СДСМ, претседателот на партијата, Зоран Заев, го промовираше кандидатот за Претседател на...

Натпревар меѓу Мицкоски и избрканите од ВМРО ДПМНЕ за фото плус...

Од почетокот на Конгресот на Европските народни партии во Хелсинки, лидерот на ВМРО ДПМНЕ , Христијан Мицкоски, избрканите реформатори и отцепените пратеници се натпреваруваат...

Мицкоски во Вашингтон: Приоритети ни се НАТО, ЕУ и стратешко партнерство...

Во рамките на посетата на Соединетите Американски Држави, во Вашингтон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на Конференција за безбедност организирана од Конгресот...

Груевски со сексистичка изјава на конгресот грубо ги навреди сите студентки...

– ,,Сегашниот министер за надворешни работи, на прес-конференција со неговиот грчки колега кажа „Се надевам дека ќе ја препознаете новата можност“, што сликовито може...

Димовски: Овој конгрес не го носи легитиметот на широкото членство на...

Илија Димовски, член на раководните структури на ВМРО ДПМНЕ и пратеник од оваа партија, е еден од поќемината истакнати членови-потписници на барањето за одложување...

411 делегати од 544 дојдоа на конресот на ВМРО ДПМНЕ

Актуелното раководство на ВМРО ДПМНЕ, го собраа потребниот број делегати за да го изберат единствениот кандидат за претседател на оваа партија, генералниот секретар, Христијан...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com