Таг: контрола

Д-р Караџовски: Имаме целосна контрола над ситуацијата со КОВИД 19 во...

Претседателот на Комисија за заразни болести, д-р Жарко Караџовски, смета дека по три месеци борба, може да каже дека здравствените власти имаат...

Вонреден инспекциски надзор на камиони со отпад од Италија на Богородица

По објавените фотографии и информација дека на граничниот премин Богородица од Грција се влезени камиони со отпад за печките во ,,Цементарница', Државниот...

Намерно опожарени 250 хектари земјоделско земјиште, засилени контроли на теренот

Државниот инспекторат за земјоделство (ДИЗ) информираше дека за време на викендот ги зачести контролите на терен, осбено во оние региони каде што...

Британскиот Парламент ја презеде контролата врз Брегзит

По неуспехот на премиерката Тереза Меј, британскиот Парламент ја презеде контролата врз процесот за ислез на Велика Британија од ЕУ.

Заев: Ако граѓаните и медиумите не нѐ контролираат секој може да...

Медиуми: Господине Заев може ли еден ваш коментар за препораките од Брисел во однос на превработувањето во Владата. Ви рекоа малку да се намали...

24 објекти точеле алкохол на малолетни лица, не издавале фискални…(видео)

Врз основа на претходно исготвени анализи и оперативни сознанија дека во голем број угостителски објекти не се почитуваат законските прописи во поглед на работното...

МВР спроведе широка акција за контрола на угостителски објекти(видео)

Министерството за внатрешни работи објави видео од синоќешната акција на полицијата во угостителските објекти, објектите за забава, агенциите за обезбедување. Со полицијата на терен беа...

Привремено укината Уредбата за системска контрола на границите со ЕУ

Само еден ден по стапување во сила на Уредбата на Европскиот Парламент за системска контрола на границите во Шенген зона, заради огромните гужви и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com