Таг: копенхаген

Францускиот претседател Макрон возеше велосипед во Копенхаген (видео)

Данскиот премиер, Ларс Локке Расмусен, страствен навивач на трките со возење велосипед, со францускиот  претседател Емануел Макрон, поминаа еден час на велосипеди низ улиците...

На 25 јуни, во Копенхаген, македонските ракометари ќе ги дознаат противниците...

Македонската ракометна репрезентација на 25 јуни, во Копенхаген ќе ги добие противниците за престојното Светско првенство во Германија и Данска. По двомечот со Романија,...

Дилер на дрога по грешка место во такси влегол во полициско...

Дилер на дрога во Копенхаген, бил необично изненаден откако сфатил дека направил кардинална грешка. Брзајќи да го напушти местото на препродавање на марихуана, тој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com