Таг: корона криза

Рекордна бројка заразени од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 627-Куманово...

ВМРО ДПМНЕ и СДСМ меѓусебно се обвинуваат за растот на заразени...

,,Од почетокот на коронакризата во земјата, од ВМРО-ДПМНЕ не видовме ништо друго освен неконструктивно делување, опструкции и критики, но сега со одолговлекување...

Парична помош за работниците кои останале без работа поради корона кризата

Работниците кои поради корона кризата останале без работа, независно од времето поминато во работен однос, ќе можат брзо да дојдат до помош...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com