Таг: корупција

Македонија е најлошо пласирана земја од балканските на планот на борба...

Македонија минатата година назадуваше во борбата против корупцијата. Меѓународната организација Транспаренси интернешенел го објави извештајот за 2019 година во...

Тасева: Да го одбележиме 8 Март со борба против корупцијата, а...

,,Жените се жртви и големи борци против корупцијата. Да го одбележиме 8. Mарт, денот на жената, кој настанал од борбата за права...

Дескоска: Секој има право да пријави корупција

Министерката за правда, Рената Дескоска, ги демантира пишувањата дека во новиот Закон за борба против корупција, на граѓаните им е одземено правото...

Новинарката што истури фекалии во влезот на хрватската Влада потоа отиде...

Контроверзната хрватска  новинарка, Ива Анзуловиќ, која вчера истури цела кофа со фекалии во влезот на хрватската Влада, како што пишува на својот ФБ профил,...

Уапсен член на ФИФА заради корупција

Членот на Советот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), Констант Омари, денеска е уапсен со обвинение за корупција во Фудбалскиот сојуз на Конго, каде е претседател. Омари, кој...

,,Новото лице“ на ВМРО ДПМНЕ, Михајло Маневски, обвинува за корупција во...

,,Република Македонија тоне во корупција, а правдата во Република Македонија е селективна. Корупцијата цвета, а функционерите од власта се недопирливи за органите на кривичниот...

Стојановски: За работно место во ВМРО ДПМНЕ се бараа од 2.500...

Гоце Стојановски,  еден од ветераните на оваа партија, синоќа во емисијата Клик-плус на ТВ 21, објави сериозни и скандалозни обвинувања за случувањата во оваа...

СДСМ декларативно за корупцијата, ништо конкретно за скандалот со ДИК и...

Борбата против корупцијата и владеењето на правото се врвни вредности и приоритети на СДСМ. Институциите, локалните власти, но и граѓаните, имаат должност да се справуваат...

Кинески генерал обвинет за корупција изврши самоубиство

  Заради обвинување дека примил мито, кинескиот генерал во пензија, Џанг Јанг, извршил самоубиство. Генералот Јанг порано бил на чело на Одделение за политички работи на...

Спасовски:Политичкиот естаблишмент го користеше УБК за корупција, неопходни се реформи

  После се што видовме и доживеавме во годините зад нас, никој нема ни ронка дилема дека трансформацијата на Управата за безбедност и контраразузнавање, вклучително...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com