Таг: кочан

Апелација ја намали казната за Сеад Кочан од 6 на 4...

Aпелациониот суд Скопје известува дека, постапувајќи по кривичниот предмет  КЖ-1026/18, во јавноста познат како „Труст“ , по одржана јавна седница,  донесе пресуда...

Владанка Авировиќ го спаси синот, а Рамчиловиќ бизнисменот Кочан од затвор

Без дискусија и по брза постапка, владејачкото мнозинство вчера ги протурка измените на Кривичниот законик, со што ги намали  затворски казни за...

Се токмат измени на Кривичен за спас од затвор на Канческа,...

Владејачкото мнозинство во Парламентот, за повеќе медиуми, потврдува дека се подготвуваат измени на Кривичниот законик во членот 353, според кој се оформени...

Судењето на Сеад Кочан и Василије Авировиќ за случајот ,,Труст“ одложено...

  Судскиот процес „Труст”, во кој како првообвинет се јавува  Сеад Кочан, сопственик на „Трансмет”, а второобвинет е синот на пратеничката Владанка Авировиќ, Василије Авировиќ,...

Апелација ја прифати жалбата на СЈО за гаранцијата на Сеад Кочан...

Апелациониот суд Скопје известува дека, Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје на седница одржана на 6.6.2017 година, донесе решение КСЖ-245/17, при што постапувајќи по жалбата на Јавното обвинителство за...

875.298,56 евра кауција за Кочан, одземен пасош и одбиен притвор

Судија на претходна постапка му одреди мерки на претпазливост на обвинетиот Сеад Кочан затоа што цени дека наводите во обвинението се издржани. Но, смета...

Слобода од милион евра за Сеад Кочан

Осомничениот за фалсификување документација и наместен тендер, сопственикот на Трансмет и на Тв Нова Сеад Кочан, ќе се брани од слобода со кауција...

ТВ21 објави снимки од хоспитализираниот Сеад Кочан

ТВ21 објави снимка од хоспитализираниот Сеад Кочан на Клиниката за кардиологија каде што утрината му беше извршена интервенција. Утрово, на Клиниката за кардиологија врз Сеад...

ТВ24:Кочан утрината опериран на Кардиологија

Утрово на Клиниката за кардиологија врз Сеад Кочан била извршена хируршка интервенција-потрвдуваат за ТВ 24 извори од Клиниката. Според нив, интервенцијата ја извршил кардиохирургот Сашко...

Кривичен совет при Oсновен суд го укина притворот за Кочан и...

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, во состав судија Моника Бахчовановска - претседател на советот и судиите Љубинка Башеска и Весна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com