Таг: кошарка

ФОТО: Дончиќ дебитант на година, Јанис МВП во НБА

Јанис Адетокумбо  ја доби наградата за  најкорисен играч во  НБА  за сезоната која неодамна заврши ,  Лука Дончиќ е прогласен за дебитант...

МЗТ Скопје Аеродром и во следната сезона во АБА 2

Македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром во новата натпреварувачка година повторно ќе биде дел од втората АБА лига. Ова го потврдија од...

Поранешниот македонски кошаркарски селектор Марјан Србиновски повреден во сообраќајна несреќа

Поранешниот македонски кошаркарски селектор и актуелен тренер на кошаркарскиот клуб Гостивар, Марјан Србиноски,се наоѓа во болницата во Тетово откако заработил тешки телесни...

Видео: Неверојатна прослава на Торонто за историската титула во НБА

Торонто за прв пат ја освои титулата во НБА лигата, прославата беше спектакуларна, на улиците се славеше со многу емоции и пиротехнички...

МЗТ Скопје по седми пат шампион на Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром по седми пат се шампиони на Македонија, откако вечерва, трет пат по ред, го совладаа Работнички (85-78)...

МЗТ Скопје на чекор од титулата во првенството

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа само на еден чекор до освојување на седмата шампионска титула, како гости, го совладаа големиот ривал...

Видео: Торонто поведе во финалната серија

Торонто го победи Голден Стејт со 118-109 и поведе во финалната серија за титулата во НБА лигата. Паскал...

Видео: Торонто со „брејк“ до водство против Милвоки

Торонто со победата на гости против Милвоки 105-99 поведе со 3-2 во финалето на Источната конференција. Кавај Ленард со...

Видео: Кари со 37 поени му донесе победа на Голден Стејт

Голден Стејт предводен од Стеф Кари ја запиша и втората победа над Портланд, сега со 114-111 и стигна до предност од...

Денеска се избира претседател на МКФ,Перо Антиќ единствен кандидат

Денеска на пладне ќе се одржи изборно собрание на кошаркарската федерација на Македонија, засега единствен потврден кандидат е Перо Антиќ отакако...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com