Таг: крадец

Се бара човекот што ја украде касата од храмот ,,Свети Никола“...

Свештенството од храмот ,,Свети Никола“ во Крушево објави неколку фотографии од безбедносната камера на кои се гледа едно лице како ја краде...

Полицијата во Берлин претепа мигрант поради кражба на велосипед и отпор...

Полицијата во Берлин претепа невооружен црн млад човек, за кој се претпоставува дека е мигрант. Тој е фатен во кражба на велосипед, а при...

30 дена притвор за крадец од Скопје кој одзеде 73.000 евра

МВР поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје против И.И. (30) од Скопје поради основи на сомнение дека извршил кривично дело...

Притворен крадец кој влегувал во фирми и крадел од женски чанти

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје поднесе кривична пријава против лицето Б.Д. (39) од Скопје, поради постоење основи на сомнение...

Пронајден крадецот на автомобили на невнимателни возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Н.К. (35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за...

Куче спаси девојка од крадец кој сакаше да ја ограби на...

„Медо е наш суперхерој. Медo за градоначaлник!“, коментираат луѓето на социјалните мрежи, откако се појави видеото од Подгорица, на кое се гледа како бездомно...

Полициски инспектор успеал да го сними крадецот којшто го ранил со...

Црногорскииот полициски инспектор Марко Дробњак, успеал да го сними својот напаѓач во моменти веднаш по нападот врз него со нож од страна на крадец. Полицијата...

Крадецот од НЛБ не кажува каде се парите

МВР поднесе кривична пријава против Бобан С. кој завчера украде околу 3 милиони евра од трезорот на НЛБ Тутунска банка во Скопје. Тој одбива...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com