Таг: крвна плазма

Историската вест на Трамп за Ковид 19 е лекувањето со крвна...

Американскиот претседател, Доналд Трамп, објави историска вест, како што рече. ,,Одобрено е ново лекување и третман на коронавирусот, вклучувајќи...

Братот на DJ Ицко кој почина од Ковид 19, даруваше крвна...

„Дарував крвна плазма во спомен на мојот брат Ристо Меловски - ДЈ Ицко, кој ја загуби битката со ковид-19. Решен сум да...

Мирјана, Исмаил и Јадранка даруваа крвна плазма и повикаа тоа да...

Уште тројца здравствени работници вчера даруваа крвна плазма. Мирјана, Јадранка и Исмаил од Општата болница во Куманово, по закрепнувањето од ковид-19 даруваа конвалесцентна...

Обезбедена е крвна плазма за третман на 23 заболени од Ковид...

Од оздравени донатори досега е обезбедена конвалесцентна плазма за третман на 23 пациенти заболени од Ковид-19. ,, На Светскиот...

Пет пациенти од коронавирус се излекувани со крвна плазма

Пет пациенти од коронавирус се излекувани со крвна плазма, соопшти министерот за здравство. Филипче рече дека денеска на ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com