Таг: кредит

Нова бескаматна кредитна линија за мали и средни претпријатија

Од среда, 29-ти април микро, малите и средни компании од сите дејности, погодени од КОВИД-19 кризата, ќе можат да аплицираат за 8...

Од полноќ аплицирање за бескаматни кредити за дејности туризам,угостителство и товарен...

Првите 5,7 милиони евра бескаматни кредити како директна помош за микро, мали и средни претпријатија во борбата со КОВИД-19 од полноќ се...

НБ направи регулаторни измени банките да овозможат замрзнување, пролонгирање или репрограмирање...

Советот на Народна банка на РСМ направи регулаторни измени, со кои се овозможува банките и штедилниците на повеќе...

Орце Камчев зел 3 милиони евра кредит за деветокатници кај Мајчин...

  ,,Сопственикот на плацот кај Мајчин Дом, бизнис партнерот на ВМРО ДПМНЕ, Орце Камчев преку фирмата Масив Констракшн, од Ивица Коневски добил маркица за огромна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com