Таг: крива паланка

Академскиот сликар Роберт Цветковски е добитник на Осмооктомвриското признание за промоција...

Академскиот сликар, уметник, педагог, Роберт Цветковски, со тридецениско работно искуство и над 31 самостојна изложба во светот, доби Осмооктомвриско признание за особени...

Во Крива Паланка СДСМ освои 7.000 гласови, а ВМРО ДПМНЕ 4.500

Градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски, објави дека на речиси 100 проценти преброени гласови СДСМ оствари убедлива победа над ВМРО ДПМНЕ

Мицевски: Големата победа тргнува од Крива Паланка

Градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски, на својот Фб профил ги објави првите резултати од дел од преброени гласови на избирачки места...

Спасовски: Градежна офанзива во Крива Паланка, се реконструираат градскиот плоштад и...

Владината делегација, на чело со техничкиот премиер, Оливер Спасовски, заедно со домаќините во Крива Паланка, градоначалникот Борјнчо Мицевски, извршија увид во...

Се модернизира зелениот пазар во Крива Паланка

Во Општина Крива Паланка започна да се реализара проектот за модернизација на градскиот зелен пазар, каде деновиве интензивно се работи на поставувања...

Градоначалникот на Крива Паланка му даде поддршка на семејството што има...

,,Денеска заедно со претставници на Општина Крива Паланка и ОО на Црвен Крст бевме во посета на семејството во кое засега го...

Стопанственици од Крива Паланка донираа 5 кислородни концентратори за новоопремениот оддел...

Градоначалникот на Општина Крива Паланка денеска беше во посета на Здравствениот дом во Крива Паланка, каде направи обиколка на новоопремениот оддел за...

Започна реконструкција на патниот правец Крива Паланка-Деве Баир

Во Крива Паланка официјално отпочнаа градежните работи за модернизација на патниот правец до граничниот премин Деве Баир, преку изградба на трета лента....

Поделени првите картички за ,,зелена нафта“ во Крива Паланка

Во просториите на ПЕ на МЗШВ во Крива Паланка, беа доделени картички за ,,зелена нафта“ на десетина земјоделци од овој крај, со...

Силна поддршка ЗА референдумот во Крива Паланка и во Куманово (видео)

,,Нашата заедничка одлука на 30 септември ќе го обезбеди нашето место во ЕУ и НАТО. Во најмоќната економска заедница на светот – ЕУ. Во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com