Таг: крим

САД ја повикаа Русија да стави крај на ,,окупацијата на Крим“

Државниот секретар на САД, Марк Помпео, го реафирмираше ставот на неговата земја во однос на полуостровот Крим. ,,...

Украина воведе воена состојба (видео)

Советот за безбедност на Украина донесе одлука за воведување воена состојба во траење од 60 дена, пренесе Спутник Сепак, оваа одлука треба да ја потврди...

Белата куќа очекува Русија да и го врати Крим на Украина

,,Претседателот Трамп се надева и посакува добри односи со Русија, но смета дека Русија треба да им го врати Крим на Украинците“-изјави портпаролот на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com