Таг: критики

Ковачев: Цар Самоил е бугарски цар, Прличев е Бугарин, Македонците се...

Бугарски политички претставници секојдневно го зголемуваат притисокот врз Македонија и Владата да се откажат од историското минато, посебно од периодот во Втората светска војна....

Филип Петровски: Мицко, ти си предавник и срам за светите букви...

Ова е само една од пораките , кои секојдневно ги постира на својот ФБ профил членот на фракцијата во ВМРО ДПМНЕ, Филип Петровски. Тој остро...

Демократска фракција на ВМРО ДПМНЕ го обвини Заев дека шири лажен...

Фракцијата на ВМРО ДПМНЕ во која партиципираат Јове Кекеновски, Филип Петровски и други, го обвини премиерот Зорана Заев дека шири лажен оптимизам на планот...

ВИДЕО:Остри критики од европратениците за ВМРО ДПМНЕ и за Иванов

Откако во Европскиот парламент во Стразбур, известувачот за Македонија Иво Вајгл  го презентираше извештајот за Македонија, кој го поддржаа и Европската Комисија и Советот...

Жестоки критики од ЕП за партизираниот Иванов и за исплашената ВМРО...

Од институциите на ЕУ уште еднаш стигнаа остри критики на сметка на македонскиот претседател Ѓорге Иванов и на ВМРО-ДПМНЕ поради блокадите на демократските процеси...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com