Таг: криумчарење

По 4 месечна истрага разоткриена е организирана група за криумчарење мигранти

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска донесе Наредба за спроведување на истражна постапка...

17 лица, меѓу кои и полицаец се уапсени за криумчарење мигранти

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал за...

Таткото на режисерот Јани Бојаџи е приведен поради криумчарење артефакти

Таткото на режисерот Јани Бојаџи е приведен во рамки на акција за сузбивање криминална група за криумчарење артефакти, велат од МВР . Во акцијата  се...

Бугарски државјани приведени заради криумчарење мигранти

Регионалниот центар за гранични работи- Југ до Основното јавно обинителство поднесе кривична пријава против Љ.Б.(63), П.Х.(59), И.Р.(53) и Т.Т.(24), сите од Република Бугарија, поради...

Србија: Уапсени 16 криумчари на луѓе

Во акција на српската полиција уапсени се членови на криминална група од Бујановац и Прешево кои се занимавале со организирање на илегален влез, престој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com