Таг: куманово

СДСМ:Срамно однесување на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на централната прослава за 11...

Јавноста денеска беше сведок на срамно однесување на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ која требаше да учествува на централната манифестација во Куманово, по повод...

Родилка од Куманово почина од Ковид 19 во болница во Ниш

34 годишната Бранкица Циговска од Куманово, пред два дена почина од последици на Ковид 19 во клиничкиот центар во Ниш.

Мирјана, Исмаил и Јадранка даруваа крвна плазма и повикаа тоа да...

Уште тројца здравствени работници вчера даруваа крвна плазма. Мирјана, Јадранка и Исмаил од Општата болница во Куманово, по закрепнувањето од ковид-19 даруваа конвалесцентна...

37 нови случаи на КОВИД 19, 4 во Струга, Куманово 8,...

По подолго време, изминатото деноноќие нема нов смртен случај како последица на КОВИД 19. Но, регистрирани се нови случаи во Струга, зголемен...

Во Куманово се смирува состојбата со КОВИД 19

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 69 оздравени пациенти. - Скопје 18- Куманово 36- Дебар 1- Штип 1- Велес...

Владата донесе низа мерки за справување со КОВИД 19 за Куманово,...

Владата на Република Северна Македонија на својата 44 седница што се одржа денеска, донесе повеќе одлуки, мерки и препораки, а кои се...

Општина Куманово пред 14 дневен целосен карантин

На барање на градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски, се одржува седница на Советот на Општина Куманово за прогласување на...

Филипче: Кумановската болница е добро организирана и има доволно кадар и...

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрината беш во посета на болницата во Куманово. ,,Работата се одвива непречено и...

Посебно определени маркети ќе вршат достава со намирници во домовите на...

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на општина Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните...

Инфектолози од регионот ќе работат во болницата во Куманово

Владата на Република Северна Македонија на денешната 34-та седница, донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час)...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com