Таг: кфц

Заев и Бејли го отворија првиот ресторан за брза храна на...

Првите два ресторана на американскиот бренд КФЦ се отворени во Скопје и во Тетово, а сопственик на лиценцата е Фатмир Зимбери . Тој заедно со...

Американскиот бренд за брза храна КФЦ од септември на пазарот во...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев синоќа оствари средба со Фатмир Зимбери, сопственик на лиценцата за отворање на ресторани за брза храна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com