Таг: к77

Какви се ефектите од забраната за емитување домашна музика

Радио мрежата Канал 77 организираше дебата на тема какви се ефектите од забраната на ЗАМП за емитување на домашна музика. Забраната важи само за...

25 години Канал 77

Првото приватно македонско радио Канал 77, со седиште во Штип, прославува 25 години од своето постоење. Својот јубилеј ќе го одбележат, како што велат,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com