Таг: лавров

ВИДЕО:Руското МНР демантира дека Лавров поддржува поделба на Македонија

За официјална Москва  текстот на македонската редакција на Дојче Веле во кој пренесуваат наводна изјава на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров дека...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com