Таг: лаже

СДСМ бара од Мицкоски да не одмага и да не лаже

Најголемите политички партии во земјата, не престануваат да се препукуваат и во време на светска епидемија и пандемија од КОВИД 19.

СДСМ: Силјановска лаже, таа не е натпартиски, туку е кандидат на...

,,Гордана Силјановска лаже. ВМРО-ДПМНЕ јавно се пофали дека Игор Јанушев е шеф на изборниот штаб. Силјановска која беше избрана...

Лидерската пропадна , а Заев обвини дека Мицкоски лаже и дека...

,,Христијан Мицкоски избега да остане на  браникот на македонските интереси.  Не успеа да го препознае моментот. Место да се качи на возот кој брза...

Иванов: Заев ја лаже македонската, грчката и меѓународната јавност

,,Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов, најостро ги демантира лагите изнесени од страна на претседателот на Владата на Република Македонија, г. Зоран Заев во...

Царовска: ВМРО ДПМНЕ шири лажни вести, во Визбегово се гради населба...

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, предупреди дека опозициската ВМРО ДПМНЕ шири лажни вести: ,,ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести дека во прифатниот центар во...

Aпасиев: Генералниот секретар на Влада Драги Рашковски лаже дека има два...

Генералниот секретар на Влада на Република Македонија лажел дека има ДВА ДОКТОРАТА! Ова на својот ФБ профил го објави професорот Димитар Апасиев. ,,Драги Рашковски, кој на функцијата Генерален...

Заев: Донесовме одлука да ги отуѓиме машините ако веќе не може...

Премиерот Зоран Заев и денеска повтори дека ниту неговиот брат, ниту некој од семејството, има некаков ангажман во РЕК БИтола. ,,Реагираше и Тотал инженеринг, фирма...

ВМРО ДПМНЕ: Заев лаже дури кога се во прашање и највисоките...

,,Зоран Заев лаже! Зоран Заев едно зборува, а друго прави дури и кога се во прашање највисоките државни интереси. Зоран Заев не го интересира ниту Устав,...

ВМРО ДПМНЕ: Заев лаже, Законот за јазици е неуставен и неприменлив

Зоран Заев лаже. Законот е неуставен неприменлив и штетен. Како што ќе минува времето неговата лага ќе стане се поочигледна. Исто како и лагите...

Груевски:Погледнете, нема медиум што е критички настроен кон власта

Живееме во време на уценето судство и уценети медиуми, рече Никола Груевски во својот долг говор пред насобраните кои протестираа пред Влада на РМ,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com