Таг: лажна вест

На Твитер се прошири лажна вест дека Чедомир Јовановиќ починал од...

РТС ја демантираше лажната вест што денеска беше објавена на Твитер налог на непознато лице.

Вистиномер: Лажна е веста дека Ден Дончев е уапсен

Лажна е веста дека екс директорот на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев е приведен или уапсен како  што објави порталот Лидер.

Шилегов бара МВР да постапи со лажната вест согласно препораките на...

Лажна вест со фалсификуван потпис на Петре Шилегов и печат кружи низ социјалните мрежи. Содржината на текстот е поврзана со лажна објава...

Во Црна Гора се уапсени двајца новинари за објавување лажна вест

Новинарите Дражен Живковиќ и Гојко Раичевиќ, се уапсени под сомнеж дека извршиле кривично дело предизвикување паника и нереди, соопшти црногорската полиција.

МВР: Нема ново исчезнато лице, веста што ја споделувате е од...

Министерството за внатрешни работи најостро демантира дека има исчезнато лице Лука Божиновски, како што вчера и денеска се споделува на социјалните...

СДСМ бара Курир да ја повлече лажната вест и да се...

Медиумите на Никола Груевски со ништо не можат да го покријат неговиот неуспех да формира Влада и неговиот огромен страв од определбата на граѓаните...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com