Таг: лазар еленовски

Османи: За нова Влада првично разговараме со СДСМ, не е точно...

Бујар Османи од ДУИ ги демантираше шпекулациите дека преговараат со ВМРО ДПМНЕ за состав на идната Влада. Тој исто така демантираше дека...

Продолжува дипломатската и политичка кариера на Лазар Еленовски и со оваа...

  Лазар Еленовски  е назначен за специјален пратеник на Владата на Република Македонија за НАТО интеграции во Брисел. Еленовски со сите досегашни влади е на одредена...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com