Таг: лазло трошани

Унгарија преку министерот за правда практично ја одби екстрадицијата на Груевски

,,Не можеме да го вратиме поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, откако доби азил“ изјави унгарскиот министер за правда Лазло Трошани. Според него, македонските власти  попусто...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com