Таг: латас

Кривичен суд ја брани судијката која го ослободи Латас во предметот...

Во однос на вчерашната изјава на Јавниот обвинител на РСМ, Кривичниот суд – Скопје укажува  на обвинителството наместо редовно и неосновано да...

Латас и браќата НЕ се виновни за бесправно градење во Зелениково

Драган Павловиќ Латас и браќата Звездан и Срѓан Павловиќ, се ослободуваат од обвинение бидејќи судечкиот совет утврди дека делото според обвинението...

Латас поднесе оставка во Сител, се жали на притисоци

Драган Павловиќ Латас поднесе оставка од функцијата Главен и одговорен уредник во ТВ Сител. Во оставката , која...

Што сѐ го болеше Латас и другите обвинети откако траат судењата...

Како ,,бомба“ одекна веста дека Драган Павловиќ Латас, денеска не дошол на судење за рочиштето на СЈО, ,,Тотал“, затоа што го боли...

Aпелација ги одби жалбите на Талевска и петмината полицајци-алфи обвинети за...

Апелационен суд ги одби жалбите на  Ивона Талевска и петмините полицајци-алфи, меѓу кои и на Ивица Анчевски-Пуки, поранешен командант на единиците Алфи. На сите...

Судот им ги одзеде пасошите на Талевска и Латас и изрече...

  Постапувајќи по предлози за определување мерки за обезбедување присуство и мерки за претпазливост поднесени од Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои...

Шилегов во 2014 на прес конференција објави за викенд куќите на...

  Медиумската корупција на владата на Никола Груевски добива нова димензија. Главниот протагонист на оваа власт, уредникот Драган Павловиќ Латас, „се распослал“ на цело брдо. Поседува...

Мајката на Ивона Лимба Талевска сопственик на ,,Смарт“ фирмите, Латас на...

Пред три години портпаролт на СДСМ Петре Шилегов одржа прес конференција на која ги откри матните зделки на Драган Павловиќ Латас и на Ивона...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com