Таг: лдп

Зајкова: Негде потфрливме, не само јас, се заразија и моите родители

Пратеничката и потпретседателка на ЛДП, Моника Зајкова, неколу дена е на Инфективна клиника, со потешка клиничка слика. Таа упати порака од таму.

Моника Зајкова и Боби Мојсоски од ЛДП ќе бидат на коалициската...

ЦО на ЛДП донесе одлука за коалиција со СДСМ на престојните избори и ги дефинираше кандидатите за пратеници, Боби Мојсоски и...

ЛДП предлага неделите и празниците да се неработни и за вработените...

Либерално Демократската Партија се залага за целосно изедначување на статусот на работниците во приватниот сектор, со статусот на вработените во државните институции.

ЛДП сепак ќе го поддржи консезуалниот претседателски кандидат

Либерално – демократската партија ќе го поддржи консензуалниот кандидат за претседател на Република Северна Македонија, кој ќе биде усогласен меѓу партиите на...

Либерал-демократите во декември ќе бираат ново раководство

Централниот одбор на Либерално демократската партија, ја одржа својата 14 седница, на која членовите на Централниот одбор едногласно донесоа одлука за одржување на седмо...

Пратениците на ЛДП сметаат дека Амди Бајрам и ДПА се вирус...

Тројцата пратеници на ЛДП, кои се дел од владејачката коалиција во Собрание предводена од СДСМ, не гласаа за изборот на новиот министер без ресор,...

ЛДП го исклучи Жерновски, а на коалицискиот партнер СДСМ му посакуваат...

Либерално демократската партија, на последниот партиски состанок донела одлука да коалицира предизборно со СДСМ. Но, истовремено им порачуваат на поголемите коалициски партнери да внимаваат...

ЛДП на Чеда Јовановиќ бара Дачиќ да одлучи дали е српски...

ЛДП на Чедомир Јовановиќ во Србија реагира на постојаните контроверзни и провокативни изјави на српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ со кои ги...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com