Таг: легенда

Почина легендата на југословенскиот фудбал Фадиљ Вокри

На 57 годишна возраст почина претседателот на Косовската фудбалска федерација, Фадиљ Вокри. Тој бил во вежбалница и му се слошило, по што веднаш била...

Oд срцев удар на улица почина легендарниот шпански фудбалер Енрике Кастро-Квини

Легендарниот шпански фудбалер Енрике Кастро, познат под прекарот Квини, починал од срцев удар во 68 година од животот. Квини е пронајден на улица од случајни...

Сретен Мирковиќ засекогаш го напушти рингот

Боксерската легенда на некогашна Југославија, Сретен Мирковиќ, почина денес во Општата болница во Пожаревац, на педесет и осумгодишна возраст, после долга и тешка болест....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com