Таг: лек

Британски научници тврдат дека ,,Дексаметазонот“ ја намалува смртноста од Ковид 19

Научни истражувачи од Велика Британија објавија дека имаат сигурни докази дека ефтин и сосема достапен лек ,,Дексаметазон“, со сигурност помага во лекување...

Skopryl plus на Алкалоид на листата на лекови во Србија кои...

Агенцијата за лекови и медицинска средства на Србија, упати писмо до здравствените работници со кое ги предупредува дека постои ризик од немеланомски карцином на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com