Таг: Лестер

ФОТО: Елиф Елмас е желба на Лестер

Медиумите од Британија јавуваат дека Лестер е заинтересиран за македонскиот репрезентативец и член на Фенербахче , Елиф Елмас. Според...

Четворица загинати во хеликоптерската несреќа, меѓу нив и сопственикот на Лестер

Би-Би-Си објави дека сопственикот на англискиот фудбалски клуб, Вишаи Сриваданапраба, се наоѓал во хеликоптерот што се урна веднаш по полетувањето од стадионот ,,Кинг Пауер“...

Во урнатиот хеликоптер се наоѓал сопственикот на клубот Лестер (видео)

Сопственикот  на Лестер, тајландскиот милијардер Вишај Сриваданапраба , се наоѓал во хеликоптерот што се урна и запали веднаш по полетувањето, најверојатно со својата ќерка. Иако...

Јувентус го прегази Динамо

Фудбалерите на Јувентус вечерва во Загреб го победија Динамо со 4:0, во натпревар од второто коло од Групата Х во Лига на шампиони....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com