Таг: летало

Во Сирија убиен водач на Ал каеда

Абу Фараџ ал Масри, еден од истакнатите египетски членови на Ал каеда, убиен е во напад со беспилотно летало во сириската провинција Идлиб, изјавиле...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com