Таг: ле пен

Макрон и Ле Пен во вториот круг од претседателските избори во...

Кандидатот на центарот Емануел Макрон со 24 проценти од гласовите и екстремната десничарка Марин Ле Пен со 22 насто гласови влегуваат во вториот круг...

Макрон во втор круг, мртва трка меѓу Ле Пен и Фијон

Емануел Макрон освои најмногу гласови на претседателските избори во Франција. Тој сигурно влегува во вториот круг гласање со 23 проценти од гласовите, но се...

Фемен со голи гради и маски од Трамп и Асад против...

Женската феминистичка антиглобалистичка група Фемен се потруди да направи скандал , но и атракција од гласањето на претседателската кандидатка во Франција Мари Ле Пен....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com