Таг: лидери

Преку видеоконференција лидерите на ЕУ ја потврдија одлуката за пристапни преговори...

На вчерашната видеоконференциска врска, лидерите на 27 земји членки на ЕУ, ја потврдија неодамна донесената одлука од Советот за почеток на преговорите...

Добредојде за Македонија во НАТО од светските лидери(фото галерија)

Премиерот Зоран Заев во Лондон на одбележувањето на 70 годишнината од формирањето на НАТО, беше поздравен од светските лидери кои ѝ посакаа...

Форматот на лидерската кај Пендаровски е според самостојниот успех на парламентарните...

Претседателот Стево Пендаровски објасни по кој критериум е избран овој формат за лидерската средба кај него. Поканети се политички...

Колинда ги прегрнуваше голите фудбалери, Трамп го фрли чадорот, Макрон го...

Светските медиуми по завршувањето на турбулентната 2018 година, прават рекапитулација на најважните, но и најсмешните и најбизарните снимки и фотографии кои ги...

Стинг ги нарече светските лидери кукавици

Британскиот музичар Стинг во Атина ги нарече светските лидери „кукавици и полулуѓе“ заради неспособноста да се справат со бегалската криза, но упати и пофалби...

Историска средба меѓу лидерите на Северна и Јужна Кореја

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, првпат ја помина границата и пристигна во Јужна Кореја, каде го дочека претседателот, Мун Џае Ин, кој го пофали...

Могерини ги собра на вечера лидерите од регионот

На маргините на Генералното собрание на ОН, европскиот комесар за надворешна политикa , Федерика Могерини, во Њујорк, приреди вечера за лидерите од нашиот регион. На...

Драган Шутановац избран за Претседател на ДС

Поранешниот министер за одбрана и близок соработник на Борис Тадиќ, Драган Шутановац, е избран за нов лидер на српските демократи. Тој е шести Претседател...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com