Таг: лизга

Калта го спаси турскиот авион со 162 патника да не се...

Сите 162 патници беа безбедно евакуирани. Авионот застанал само на неколку метри над морето, благодарејќи на калта во која заринкал Инцидентот се случи во покраината Трабзон,...

Во Вевчани попот и се лизга и пее, но крстот...

Вака изгледаше вчерашната манифестација за Водици во Вевчани. Неможејќи да се симне по снегот до познатите Вевчански водопади каде требаше да се фрли светиот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com