Таг: ликвидација

По провокативното однесување на браќата Илиќ отворен повик на социјалните мрежи...

Браќата Бобан и Бојан Илиќ од Куманово кои учествуваа во инцидентот и усмртувањето на 4-годишниот Алмир Алиу, го навлекоа бесот на поголем дел од...

Влада на РМ: Изјавите на Заев за негова ликвидација не се...

Стратешка определба и интерес на Република Македонија e членството во НАТО алијансата и во Европската унија. Во исто време, Владата на Република Македонија е сериозно...

Руска амбасада: Изјавите на Заев ја уриваат довербата меѓу двете земји

Со зачуденост и загриженост истакнуваме дека во интервјуто на господин Зоран Заев за црногорското радио ,,Антена-М, од 5 ноември, во контекстот на минатогодишните настани...

Заев: Знам дека имаше обид за ликвидација на Ѓукановиќ, ми рекоа...

Премиерот Зоран Заев во интервју за црногорското радио „Антена М“, изјави дека добивал информации од аналитичари дека е можна негова ликвидација. После тоа што се...

Контроверзниот Здравко Мамиќ преживеа обид за убиство

Рано утрината двајца маскирани напаѓачи се обидоа да го убијат контроверзниот сопственик на ФК ,,Динамо“, Здравко Мамиќ. Како што информираат хрватските медиуми, атентатот врз Мамиќ...

Објавена одлука за ликвидација на Систина Медикал

Во службен весник број 176 објавена е намера за ликвидација на Приватна здравствена организација -Специјална болница по гинекологија и акушерство СИСТИНА МЕДИКАЛ. За ликвидатор...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com