Таг: линда

За отстранување на токсичниот линдан од Охис се потребни од 40...

Токсичниот линдан кој лежи затрупан во кругот на поранешната фабрика Охис, треба да биде отстранет во наредните 3-5 години. Средствата ќе бидат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com