Таг: литија

Филипче: Во болницата во Струга се пријавуваат сомнителни на коронавирус кои...

Министерот за здравство Венко Филипче, во отвореното студио на ТВ 24 рече дека има голема веројатност да има заразени од коронавирус кај оние...

Обвинителство отвори истрага за верската литија во Струга

Основното јавно обвинителство Струга отвори предмет по објавување на снимките и фотографиите на социјалните мрежи, а во врска со масовното присуство на...

Муслиманските верници бараат отворање на џамиите, јавноста затворање на Струга во...

,,Во градот каде што смртноста од вирусот е 20% од бројот на заразени, ова е највисоко ниво на неодговорност. Сега ниту една...

Црквата што ја организираше литијата во Струга, одговорноста за масовноста и...

Свештенството при храмот ,,Св. Георгиј Победоносец“ , организатор на традиционалната  литија што се одржа вчера во Струга, соопшти дека црквата неколку дена...

СДСМ бара оставка од Наќе Чулев поради масовниот црковен собир во...

Оставка од Наќе Чулев за загрозување на здравјето и безбедноста на граѓаните, за непостапување при настан во Струга, за нападот врз новинар...

Полиција го обезбедуваше масовниот црковен собир во Струга(фото+видео)

На официјалната ФБ страница на Бигорски манастир, првин беше пренесувана во живо црковната литија во Стругаа, сега може да се најде...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com