Таг: литовски

Литовски: Категорично демантирам дека Заев вршел притисок да го декларираме Делчев...

Александар Литовски, историчар и член на македонската експертска комисија за спроведување на договорот со Бугарија ја демантира  веста објавена вчера на еден...

Литовски: Музејот на ВМРО не е света работа, туку е еден...

„Музејот на ВМРО не е ниту света, ниту важна, ниту битна работа, туку е само еден од многуте музеи во Македонија“, вели историчарот д-р...

Литовски: Излеговме од режим, ако не биде подобро пак ќе пишуваме...

Колумните што историчарот Александар Литовски ги пишуваше во периодот од 2015 до 2017 година, како општествно политичка дијагностика на дотогашниот власт, а според рецезентите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com