Таг: лов

ВМРО ДПМНЕ бара ОЈО да го истражи заловувањето на диви свињи...

,,Граѓаните се фрапирани од масакрот во ловиштето во „Јасен“ извршен врз 57 диви свињи, во ловостој и во сезона на размножување. Имено според член...

Двајца Французи се приведени откако со ловечка пушка раниле жена на...

На 23.10.2017 година околу 15.10 часот, на излез од с.Кривогаштани, прилепско, кон с.Крушеани, В.П. (28) од Прилеп, додека извршувала земјоделски работи во нива, се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com