Таг: лозари

СДСМ ги објави фотографиите на членови на ВМРО ДПМНЕ кои стојат...

Блокадата на патот Прилеп - Градско од страна на фантомското здружение е уште еден неуспешен обид на ВМРО-ДПМНЕ за манипулација на земјоделците-реагираше...

Премиерот Заев и градоначалниците Јанчев и Делков ги разубедуваа лозарите да...

И оваа година лозарите од Тиквешијата најавија дека ќе протестираат незадоволни од откупната цена на грозјето. Премиерот Зоран Заев, веднаш отиде во Кавадарци да ги...

Лозарите и винарите се задоволни од договореното со посредство на министерот...

  На заедничка маса  седнаа и преговараа претставници на лозарите и винарите и министерот за земјоделство Љупчо Николовски.Главна тема на средбата беше претстојната берба и...

Врховен суд ќе одлучува за ,,Повардарие’

Основниот суд во Велес одлучи да го одложи судското рочиште за стечајна постапка за Винарската визба ,,Повардарие" од Неготино и истото е префрлено во...

Лозарите се подготвуваат за протест пред судот во Велес

По веста дека по барање на Царинската управа денеска ќе се одржи рочиште на кое треба да се отвори стечај за „Повардарие“, лозарите почнаа...

Заев: На 11 декември ќе има фер избори

Лидерот на СДСМ Зоран Заев при денешната посета на Кавадарци и средбата со лозарите, одговараше и на новинарски прашања, меѓу кои и дали ќе...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com