Таг: лозови насади

Земјоделците во Тиквешијата „попарени,измрзнаа над 1000 ха лозови насади

Првичните оцени се дека штетите во овоштарството и лозарството се  големи по силните мразeви кои го погодија регионот ноќта меѓу 21 и 22 април...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com