Таг: лозја

Црвен килим за Заев сред нива во Тиквешијата

Премиерот Зоран Заев, денешниот ден го помина во Тиквешијата, кадешто заедно со своите најблиски соработници претстојуваше по повод верскиот празник ,,св. Трифун“. Меѓу другото, тој...

Измрзнаа лозовите насади во Тиквешијата

Лозарите стравуваат дека голем дел од лозовите насади во Тиквешијата се измрзнати или оштетени. Сега, не може да се каже прецизно колкава е штетата,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com