Таг: локализиран пожар

Пожарот ставен под контрола, изгореа неколку простории од Градежен факултет

Командатот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Ѕвонко Томевски, изјави дека огнот што зафатил три простории на вториот кат од Градежниот факултет, е...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com