Таг: локални

Заев: Поддршката што ја добивме на локални избори е наша голема...

    ,,Поддршката што ја добивме на овие фер и демократски избори, ја покажа исправноста на политиките и јасната определба на СДСМ за реформи, евроатлантска интеграција...

По поразот на локалните избори Груевски се повлече од јавност

По поразот на локалните избори, лидерот на ВМРО ДПМНЕ се повлече од јавност. Две недели или поточно 15 дена, Груевски нема излезено во јавност...

Вака изгледа изборната мапа по вториот круг од локалните избори

СДСМ во вториот круг од локалните избори, освои градоначалнички места во 18 општини, ВМРО ДПМНЕ во две, ДУИ 8, Алијанса на Албанци 3 и...

МОСТ: Гласањето во вториот круг од локалните избори се одвива без...

  Според информациите од набљудувачите и регионалните координатори, отворени се сите гласачки места на кои МОСТ има распоредено свои набљудувачи. Гласањето се одвива тековно и...

На полноќ изборен молк, завршни митинзи на СДСМ во Охрид, ВМРО...

Денеска завршува изборната кампања за локалните избори , а вечерва на полноќ стапува во сила изборниот молк. Гласањето ќе се одвива во недела , на...

Обраќање на Заев-Ајде во недела да ги заокружиме промените!(видео)

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, еден ден пред изборниот молк, и три дена пред одржување на Локални избори 2017, се обрати до граѓаните и...

СДСМ ќе го поддржи кандидатот за градоначалник од ДУИ за Чаир,...

СДСМ и ДУИ на претстојните локални избори на 15 октомври ќе дадат взаемна поддршка на  кандидати за градоначалници во некои општини кадешто немаат свои...

СДСМ нуди живот за сите, ВМРО ДПМНЕ нова ера

Најголемата опозициска партија , вечерва, на конвенција ќе ги презентира своите кандидати за градоначалници и програма за локалните избори. Лидерот на партијата , Никола Груевски,...

Еден месец пред локалните избори не се објавени сите имиња за...

До локалните избори на 15 октомври има точно 35 дена, но политичките партии уште калкулираат со кандидатите за градоначалници. Избирачите се уште не знаат...

Андреј Жерновски ги собрал потписите за независна кандидатура и ѝ фрли...

Актуелниот градоначалника на општина Центар , Андреј Жерновски, како што јавуваат неколку портали, ги собрал потребните потписи за самостоен настап на претстојните локални избори....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com