Таг: лондон

Маж уапсен во воз во Англија поради неносење маска и отпор...

Драматична снимка од апсење на 34 годишен патник во воз во Англија кој не носел заштитна маска, одбивал да стави, го навредувал...

Како изгледаше Лондон по отворањето на пабовите?

По тримесечно затворање поради епидемијата на ковид 19, пред неколку дена со одлука на Владата на Велика Британија, пабовите почнаа со работа.

Телеграф: Маж уринира на спомен обележје за време на протестите во...

Британскиот Telegraph објави насловна фотографија со текст од денешните протести на десничарите во Лондон, во кој централна фигура е еден човек кој...

И во Лондон искористените заштитни ракавици завршуваат на земја

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан, денеска на својот ФБ профил објави колаж од фотографии на употребени ракавици фрлени на земја, во зеленило,...

Од вечерва во Лондон се затвораат пабовите, музеите, театрите…

Градоначалникот на Лондон, објави дека од вечерва се затвораат сите јавни објекти каде се собираат повеже луѓе. Тој на...

Добредојде за Македонија во НАТО од светските лидери(фото галерија)

Премиерот Зоран Заев во Лондон на одбележувањето на 70 годишнината од формирањето на НАТО, беше поздравен од светските лидери кои ѝ посакаа...

Заев: Го остваривме сонот на сите во С. Македонија

,,Како нова земја членка на НАТО, носиме позитивен придонес за стабилноста и просперитетот на регионот на Западен Балкан. Ние ќе продолжиме да...

С. Македонија како 30 членка на НАТО рамноправно на одбележувањето на...

Сојузничките шефови на држави и влади се собраа во Лондон за да ја одбележат 70-годишнината од основањето на НАТО.

28 годишниот напаѓач со нож во Лондон бил условно на слобода...

Британската полиција објави дека напаѓаот со нож на Лондонскиот мост, кој усмрти две лица и рани три, е 28 годишниот Усман Кан,...

Велика Британија е пред хаотичен излез од ЕУ

Британскиот премиер, Борис Џонсон, го крева влогот во инсистирањето Велика Британија по секоја цена да излезе од ЕУ до 31 октомври.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com