Таг: македонско знаме

Со виртуелно присуство на Владата во седиштето на НАТО во Брисел...

Македонското државно знаме денеска попладне е подигнато пред седиштето на НАТО во Брисел, на невообичаена и церемонија без преседан.

Македонското знаме е на 23 место во трката за најубаво во...

Македонското знаме моментално е на 23 место во борба за најубаво на светот, во анкетата што ја организира порталот "Ranker", a на која досега гласаа...

Запалено државното македонско знаме во Гњилане и Пеќ на протест заради...

Членови на семејствата на осудените за случајот ,,Дива Населба“, доцна синоќа го запалија македонското државно знаме , протестирајќи за високите пресуди во судскиот процес...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com