Таг: макрон

Лидерите на ЕУ постигнаа историски договор за седумгодишниот буџет тежок 1.074...

Лидерите на земјите членки на ЕУ по неколкудневни тешки преговори постигнаа историски договор за планот за опоравување на унијaта по тешката економска...

Макрон налутен ги отстрани израелските полицајци од црквата ,,Света Ана“ во...

Францускиот претседател, Емануел Макрон, без да се контролира, луто и остро им се спротистави на израелските полицајци кои влегова во француската катедрала...

Поповски ги предупреди Пендаровски и Димитров дека Макрон и Меркел ги...

,,Стево, (Пендаровски н.з.) Емануел Ве лаже кога Ви кажува дека не мисли на нас дека не ние место во ЕУ. Тој токму...

Вучиќ: Со циркусот со наводното труење го наседнаа неискусниот Курти

Циркусот со наводното труење на членовите на Државната изборна комисија во Косово, за време на броењето на српските гласови од Србија, беше...

Вучиќ и Макрон наздравиле со чашка ,,Армањак“ од 1914 година

,, Uz Аrmanjak iz 1914. godine završavamo veoma dobar jednosatni razgovor. - Sa francuskim predsednikom i velikim prijateljem Srbije “-напиша на Твитер...

Вучиќ по средбата со Макрон: Беше тоа добар едночасовен разговор

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, по вечерата организирана во Елисејската палата од стрна на францускиот претседател, оствари едночасовен разговор тет-а-тет со Макрон за...

Соломон Паси: Ветото на Макрон го турка Балканот во прегратките на...

По ветото на францускиот претседател Макрон, неговиот колега Владимир Путин веројатно нарачал чаша шампањско. Вака го коментира недобивањето...

Макрон: Како да им објаснам на Французите дека втората земја по...

Францускиот претседател , Емануел Макрон, по завршување на средбата со канцеларката Меркел, во врска со проширувањето на ЕУ и одлуката за давање...

Британскиот премиер ја качи ногата на масичка во Елисејската палата

Британскиот премиер, Борис Џонсон, ја предизвика француската и домашната јавност со своето однесување за време на посетата на Елисејската палата во Париз...

Ако има прилика Дачиќ ќе му ја испее ,,Шанзелизе“ на ...

Францускиот претседател, Емануел Макрон, е во дводневна посета на Србија. За многумина ова е историска посета со која скептичниот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com