Таг: максим димитриевски

Градоначалникот на Куманово му враќа орден на Каракачанов проследен со протестно...

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, објави дека ќе му го врати орденот што во 2018 година му го врачил бугарскиот министер ...

Максим Димитриевски очекува извинување од СДСМ

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, објави дека обвинителството ја отвфрлило кривичната пријава против него за загрозување на здравјето и општата сигурност.

Заев:Законите важат и за Максим Димитриевски, нормално е да се оградиме...

,,Се оградивме како партија од Максим Димитриевски. Заради тоа што добил санкција од власта предводена од својата политичка партија поради негови недоследности,...

Со фотографии од војска Димитриевски на сопартијците од СДСМ им...

Поттикнат од последните случувања и недоразбирања со своите сопартијци од СДСМ, како и од видео снимка од отстранувањето на ѕвездата од Вергина...

Димитриевски: Неразбирлива ми е институционалната хајка што се води против мене

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, објави дека вториот тест од Институт заа јавно здравство за коронавирус е негативен. Тој вели дека е...

Костадинов: СДСМ се оградува од изјавите и однесувањето на Максим Димитриевски

Во врска со статусот на ФБ и изјавите на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски,ој потенцираше дека ,,сме во еден сличен режим...

,,Кривична пријава? Дали е на повидок нов режим?“-прашува градоначалникот на Куманово

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, на својот Фб профил напиша: ,,Кривична пријава?- Класична злоупотреба на инструментите на власта.- Легитимна...

Димитриевски: Времето ќе покаже кој бил во право, сега е потребно...

По низата критики и коментари во кои искажа сомневање дека некој намерно го ,,мести“, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, денеска објави помирувачка...

Градоначалникот Димитриевски сега тврди дека новите тестови на коронавирус се НЕГАТИВНИ

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, пред малку објави дека направил нови тестови за присуство на коронавирус и дека тие се негативни.

Градоначалникот на Куманово за Сител низ солзи зборуваше за искуството со...

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, не можеше да се воздржи во вклучувањето во живо во Утринската програма на Сител. Тој емитовно и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com