Таг: малцинска влада

Груевски со последна јавна понуда до Заев

  ,,Ако албанските партии ја донесат СДСМ на власт, ние сме подготвени да ја поддржуваме како малцинска влада со нашите пратеници доколку се откаже од...

ДУИ гледа предност во останување во опозиција со поддршка на малцинска...

Членството гледа предност во останување во опозиција со поддршка на малцинска Влада заради фактот да се овозможи  секој што имал сомнежи во работата на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com