Таг: мандатар

ВИДЕО: Со скандирање и аплауз за мандатар акламативно поддржан Зоран Заев

Централниот одбор на СДСМ за мандатар за состав на Влада на РМ го утврди претседателот на партијата Зоран Заев. Тој доби акламативна поддршка .

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com