Таг: мане јаковлевски

Основачи и поранешни функционери на ВМРО ДПМНЕ повикаа да се излезе...

  Љубчо Георгиевски, Гојко Јаковлевски, Ѓулистана Марковска, Александар Талевски,Михаил Пановски ...упатија ПИСМО ДО ЈАВНОСТА ОД ОСНОВАЧИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И ПОРАНЕШНИ НЕЈЗИНИ ФУНКЦИОНЕРИ ПО ПОВОД РЕФЕРЕНДУМОТ, во...

Нели ви пречи атмосферата во ВМРО ДПМНЕ да се карате со...

Во емисијата Стадион на Канал77, иницијаторите за реформи во ВМРО ДПМНЕ Александар Михајлоски, Петар Богојески и Александар Стојчевски ги изложија своите ставови и предлози...

Еди Рама е јавувачот кој ја спречил коалицијата меѓу ВМРО ДПМНЕ...

Откако Ѓорге Иванов, Претседател на РМ, ја фрли ракавицата новинарите да откријат чиј телефонски повик еден час пред објавување на коалицијата ВМРО ДПМНЕ-ДУИ го...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com