Таг: маринер

Почина легендарниот диригент Невил Маринер

На 92 годишна возраст почина Sir Neville Marriner. Легендарниот диригент роден на 15 април 1924 година во Лондон, починал изминатата ноќ во сон. Невил Маринер...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com